Konstrukce srubu se představuje

Každý zájemce o srub by se měl nejprve seznámit s tím, co konstrukce srubu nabízí za možnosti. Jedině tak se může adekvátně rozhodnout, jestli mu srub vyhovuje. Navíc bez základních znalostí není možné vybrat dobrého dodavatele srubu, o kontrole výstavby srubu nemluvě.photo_small_zoom_246

Podlaha srubu

Ačkoliv se dříve stavěly sruby bez betonového podkladu, v dnešní době se běžně používá betonová deska. Vzhledem k tomu, že kvalitní srub pro trvalé bydlení má parametry nízkoenergetického bydlení, podlaha by neměla zaostávat. Pohlídejte si, aby byly do podlahy použity kvalitní tepelné izolace, např. polystyren o min. tloušťce 80mm. Velmi důležitá je také hydroizolace, jelikož případné vzlínání vlhkosti by negativně ovlivnilo životnost srubu.

Pro finální úpravu podlahy je vhodné zvolit dřevěnou podlahu nebo dlažbu, aby byl zachován kolorit dřevostavby. Zvolit ovšem můžete i plovoucí podlahu, linoleum nebo koberec, záleží na vašich preferencích a finančních možnostech.

Obvodová stěna srubu

Pokud chcete mít opravdu nízkoenergetické bydlení v dřevostavbě, neměli byste zapomenout na kvalitní tepelnou izolaci obvodových stěn. Optimální je tloušťka mezi 120 – 140mm, přičemž mezi velmi oblíbené materiály patří ovčí vlna, kamenná vata nebo konopná izolace.

Konstrukce srubu musí obsahovat i správně zvolené fólie, které zajistí, že se nebude vlhkost srážet a dřevo nadměrně vlhnout. Co se týká samotného dřeva obvodových stěn, zde se používá buď masiv nebo lepené profily. Není potřeba platit drahé dřevo z ciziny, kvalitní smrk je tradiční český materiál s dlouhou dobou životnosti.

Vnitřní příčky srubu

Také vnitřní příčky by měly být kvalitní, jelikož ovlivňují akustiku uvnitř srubu. V této souvislosti určitě budete souhlasit, že soukromí je nezbytnou součástí každého spokojeného bydlení. Zde vám doporučujeme si vyžádat od dodavatele konkrétní údaje o vlastnostech jím nabízených příček a podle toho se rozhodnout. Vedle dřeva se někteří zákazníci nakonec rozhodnou pro zděné příčky.

Střecha srubu

Kromě obvodových stěn patří střecha k místům s největšími úniky tepla. Proto i střecha potřebuje adekvátní tepelnou izolaci, což zabezpečí např. kamenná nebo skelná vata o síle 120 – 160mm. Součástí střechy jsou znovu folie zajišťující optimální prostředí pro celou konstrukci střechy.

Věříme, že jste se dozvěděli něco nového o konstrukci srubů a naše informace vám pomůžou při rozhodování. A pokud byste náhodou uvažovali o roubence, tak platí, že roubenky mají podobné možnosti a principy výstavby.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.