Kam s topením? Na strop nebo podlahu?

Kam umístit topení?

Provádíte-li rekonstrukci domu či bytu, jistě nezapomenete na typ vytápění. Jestliže se vám zalíbilo podlahové topení, máte na výběr ze dvou možností. Buď zvolíte teplovodní podlahové vytápění anebo to elektrické. Elektrické podlahové vytápění má hned několik výhod:

  • snadná instalace
  • nižší pořizovací cena
  • flexibilita

 

Pro co se tedy rozhodnout?

Elektrické podlahové vytápění nabízí několik typů topných těles, díky nimž sálá do bytu či domu teplo. Prvním typem jsou topné kabely. Jejich největší výhodou je nízká cena. Na rozdíl od ostatních topných těles, je možné topné kabely koupit za pár korun. Kromě toho s nimi lze jednoduše manipulovat při instalaci, kde již předem znáte rozložení následného interiéru. Hodí se instalovat především do koupelen a kuchyní, kde již předem známe překážky typu vana či sporák a víme, kde topné kabely nebudou zapotřebí. Další možností jsou topné rohože. Ty se velice snadno instalují, lépe než předchozí topné kabely. Důvod je ten, že kabely jsou umístěny na tkanině, na které jsou připevněny, aby se nehnuly. To nabízí snadnou manipulaci a instalaci. Posledním typem jsou topné fólie. Ty se hodí využít při drobnějších rekonstrukcích, kdy nechcete příliš zasahovat do prostoru. Topné fólie totiž nepotřebují náročné stavební úpravy, jen se umístí těsně pod podlahovou krytinu. Jsou tenké, čímž nezaplní zbytečně prostor a vám se tak nezvedne výška podlahy. Topné fólie raději umisťujte do suchých prostor, jako jsou dětské pokoje, ložnice či obývací pokoje.

Podlaha nebo strop?

Zajímavostí, o které neví každý, je možnost zabudování elektrického topení do stropu. Zde se umístí topná fólie, která vyzařuje vyšší teploty, než jaké by si mohla dovolit umístěná v podlaze. Výhodou je stoprocentní pokrytí, jelikož nám na stropě nehrozí nábytek, který by prostor okrádal o teplo.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.