Jak si zútulnit a vylepšit balkón? 

Ne každý má možnost otevřít dveře a trávit čas na balkóně, ale pro ty, co tuto možnost mají máme pár rad, jak si váš balkón vylepšit udělat z něj klidné a příjemné místo.  

Květiny 

Jeden z faktorů, které vám vylepší balkón jsou rostliny. Není možné mít na balkónu mnoho rostlin jako doma, ale když už jo, tak tak to stojí za to. Rostliny přemění balkón na kousek přírody hned za dveřmi vašeho obýváku. Pokud však nemáte čas se starat o rostliny, tak si pořiďte rostliny umělé. Mezi nejvhodnější balkónovou rostlinku patří Afrikán, afrikány jsou odolné přes zimu, dokážou odehnat otravné komáry a navíc vypadají skvěle. Další rostlinky, které milují sluníčko jsou muškáty. Muškáty musíte pravidelně zalévat, ale před každou další zálivkou nechte půdu proschnout.  

Bylinky 

Chcete si vypěstovat bylinky u vás doma a nemáte zahradu? Nezoufejte, protože na balkóně to jde taky. Doporučoval bych vám, přečíst si o sázení víc informací, než začnete sázet. Proč? Protože pěstování na balkóně je úplně jiné než pěstování na zahradě. Klima na balkóně se nazývá mikroklima, mikroklima bude pro bylinky buď zkázou nebo požehnáním. Bylinky mohou dostávat nadbytek světla a tepla, ale naopak mohou trpět jejím nedostatkem a rostliny mohou umírat.

Posezení

Rozměry balkónů se liší, ale když máte možnost si na balkón přidat dvě židličky a stůl, tak jste na dobré cestě ke krásnému balkónu. Posezení vám zpříjemní chvilky strávené na balkoně, užijete si snídaně, oběd nebo večeři se svým partnerem, opalování v teplejších dnech. 

Ostatní doplňky 

Když už máte skoro vše hotové, tak už stačí jen poladit zbývající maličkosti. Například přidat na židličky nové polštářky a polstrování. Aby vám nemrzli nohy, tak se na zem hodí koberec, zútulní vám balkón a budete se cítit jako v obýváku.   

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.