Zamykání dveří

Soukromí je pro většinu lidí určitě hodně důležitá záležitost. Zejména na některých místech je ho zapotřebí více než jinde. Je to například koupelna nebo záchod. Ačkoli třeba první záchody ve starém Římě byly společné a lidi tu seděli vedle sebe bez zástěn a vykonávali své potřeby, postupně se ze záchodu stala intimní soukromá místnost, kde nechceme být rušeni. Proto je dost zásadní, aby se tato místnost a také koupelna daly zamknout. Platí to nejenom pro početnější domácnosti, kde jinak hrozí riziko, že vás někdo další přepadne, ale také pro návštěvy byste měli mít zamykání vyřešeno. Cítí se pak u vás lépe. Dříve se zamykalo jen obyčejným klíčem zastrčeným v zámku. Dnes už jsou záchodové a koupelnové fabky opatřeny speciálními otočnými mechanismy, které jsou jednodušší na použití a některé mohou z druhé strany dokonce indikovat červeným a zeleným políčkem, podle toho, jak je zámek otočen, jestli je daná místnost obsazená či nikoli, čehož se využívá hlavně v restauracích, obchodech a hotelech.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.