Voda v domě a na zahradě

Vodu pro spokojené bydlení rozhodně potřebujeme, pitnou i užitkovou. Normálně ale neřešíme, jakým způsobem ji do domu dostaneme, protože jsme připojeni k veřejnému vodovodu a stačí nám otočit kohoutkem a voda teče. Ne všude je ale připojení na veřejný vodovod takovou samozřejmostí, někde se voda musí zařídit čerpáním z vlastní studny, nebo je to dokonce dobrovolná volba, protože vlastní studna může mnohdy poskytovat vodu kvalitnější, než je ta ošetřená z vodáren. Pak je ale potřeba mít vlastní domácí vodárnu, která se bude starat o koloběh vody na domě nebo třeba na rekreačním objektu jako jsou chaty. Využijte ale takové, které mají pružné spojky, jsou pak totiž tišší, spojky tlumí vibrace a tím také hluk.

Jak je asi jasné, veškeré přístroje, které pracují s vodou, by neměly být vystavovány mrazu, což platí také pro všechna vodorovná nebo ponorná čerpadla, která můžete na zahradě a na domě využívat. Běžně je používáte třeba pro zavlažování. Jakmile by ale měly teploty klesnout pod bod mrazu, je potřeba z nich odstranit vodu, aby v nich nezamrzla a přístroje nepoškodila. Druhou variantou, která se může využívat například na chalupách, kde se přes zimu netopí a čerpadlo by mohlo zamrznout, je dostatečně ho odizolovat, aby nepromrzlo, pokud byste v něm vodu nechali.

Využití čerpadel je ale kromě přívodu pitné vody nebo zavlažování zahrady může být v běžných domácích podmínkách ještě různé. Využijete například ponorné čerpadlo při čerpání vody z bazénu, kalová čerpadla nacházejí využití například když stoupá spodní voda a začne vám prosakovat do sklepa, nebo třeba oběhová čerpadla se využívají v klimatizacích, některých typech topení a také v bazénových filtracích.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.