Venkovní rolety: účelný prvek každého domu

Pokud chcete skutečně účelné zatmění domu proti letnímu slunci, pak vám obyčejné vnitřní žaluzie, nebo závěsy nepomohou. Jediným skutečně kvalitním řešením, které poskytuje dokonalé zatemnění a současně umožňuje intenzivní větrání, jsou různé typy okenních rolet.

Existují různé typy venkovních předokenních rolet. Mohou se lehce lišit ve svých funkcích. Některé jsou určeny primárně k ochraně majetku a slouží jako bezpečnostní rolety. Jiné jsou určeny pouze pro stínění a větrání. S použitím vnějších rolet ale přicházejí také některé další výhody.

Kovové venkovní rolety totiž nejenom mohou chránit okna a celý dům před nežádoucím vstupem tím, že tvoří špatně prostupnou bariéru. Při zataženém stavu ale také současně umožňují dostatečně větrat, přičemž ale nepouštějí dovnitř zbytečně teplo. Nepouštějí také žádný hmyz. Některé mohou mít dokonce vestavěné sítě proti hmyzu, který je posuvný nezávisle na samotné roletě, takže můžete používat jen síť bez zatahování rolety.

Vnější rolety mívají také pozitivní vliv v zimě na výdaje za topení. Dodatečně totiž izolují okna, kterými nepouštějí ven teplo, takže stačí vytápět méně. V zataženém stavu mohou rolety tak redukovat hluk, který se dostane zvenčí dovnitř domu. To všechno jsou jasná pozitiva. Je ale patrné, že samotné vnější stínění není použitelné neustále. Je tedy ideální kombinovat ho s klasickým interiérovým stíněním.

Rolety se mohou instalovat různým způsobem. Využít lze například již při stavbě roletový překlad Heluz, který dovoluje montáž rolet tak, že se celé jejich pouzdro zabuduje do omítky, není tak vidět a rolety vypadají kompaktně v jedné rovině s celou zdí.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.