Uzpůsobení bytu pro starší lidi

Mladí lidé se přizpůsobí životu prakticky v čemkoli. Nevadí jim některé nástrahy, které by byly pro starého člověka naprosto nepřekonatelné. A o co může například jít? Skvělým příkladem podobné pasti jsou vany. V koupelně si je někteří lidé přímo žádají. Rádi se naloží do vany plné vody, ale pro starého člověka je největším problémem především překonání okraje vany. Znamená to totiž zvednout nohy hodně vysoko, aby se člověk do vany vůbec dostal a následně zase ven. Vana je vždycky osazená o něco výše, než je podlaha koupelny, takže je vcházení do ní a vycházení z ní poměrně obtížné. Dalším podobným problémem mohou být některé postele s matracemi. Pokud jsou postele příliš nízké, špatně se z nich vstává, pokud jsou příliš vysoké, vstává se z nich také špatně, takže by měly být tak akorát, aby člověk sednul a nohy měl akorát ne zemi v přirozeně ohnutém úhlu.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.