Točité schodiště? Proč ne.

Mít patrový dům nebo chatu znamená, že musíte mít nějakým způsobem vyřešený vstup do horního patra. Obyčejně tedy schodištěm. To může mít několik podob, od rovného přes tvar L a to s mezipatrem nebo bez až po točité schodiště. U některých budov a objektů je točité schodiště mnohdy jediným proveditelným řešením, které je prakticky využitelné především v případech, kdy je na ostatní typy schodišť málo místa. Není to sice to nejpohodlnější schodiště a je potřeba si ujasnit odkud a kam se bude stáčet a také s jakým úhlem a intenzitou. Točité schodiště standardně mívá zábradlí po celé ploše, ale může být umístěno také u stěny a částečně zabudováno, to už záleží na vás. Výhodou ale naopak je, že může být také zcela v prostoru a otevřené, kdy pak působí nesmírně vzdušně. Rovná schodiště potřebují více místa a L nebo U schodiště jsou sice nejpraktičtější a nejpohodlnější, ale také jsou náročnější na prostor.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.