Tlusté stěny? Niky jsou řešením

Moderní novostavby nepotřebují tlusté stěny, mají natolik kvalitní zateplení, že stačí v podstatě tloušťka obyčejné příčky a dům je tepelně dostatečně zaizolovaný. Zato starší domy bohužel neměly možnosti tepelné izolace, jaké jsou k dispozici dnes. Z toho důvodu jsou obvykle starší domy velmi masivní a bytelné. Tloušťka jejich stěn mnohdy dosahuje i jednoho metru. Pokud podobný dům vlastníte nebo v něm bydlíte,velké tloušťky stěn se dá hodně efektně využít. Můžete v nich nechat vybudovat takzvané niky. Jedná se o vestavné prostory, do kterých lze umístit například police nebo vestavné skříně.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niky má u nás jen málokdo a je to celkem škoda, protože je to velice zajímavý stavební prvek. Niky si ovšem vždy nechávejte zbudovat pouze zkušenými stavaři. Pokud byste si chtěli niky udělat sami, je třeba si uvědomit, že je to zásah do stěn a mohli byste si neodborným zásahem porušit statiku.

 

 

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.