Starý dům: zbourat nebo zrekonstruovat?

Některé domy, zejména na vesnicích a malých městech mohou být prodávány hodně levně. Je to ale také otázka jejich stavu. Mohou to totiž být už docela ruiny. Pokud se necháte zlákat hodně nízkou cenou a podobný objekt koupíte, stojíte před složitou otázkou, jestli stojí za to dům zrekonstruovat nebo ho raději zbouráte a postavíte na jeho místně něco nového. Je potřeba si uvědomit, že zbourání domu není nutně tou levnější záležitostí a že do ní také spoustu peněz vrazíte. Platíte totiž následně nejenom za to zbourání, ale také za pronájem kontejneru a odvoz následné suti pryč, což není vůbec levná záležitost a může vás stát zhruba jako jeden menší panelový byt. Vhodné je před tímto rozhodnutím zavolat statika, který zhodnotí a rozhodně, zda je stavba dostatečně stabilní na to, aby se s ní dále nějak pracovalo, nebo je skutečně lepší ji sundat.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.