Společné prostory v paneláku

Kdo bydlí v paneláku, což je patrně většina z naší populace, dobře ví, že společné prostory jsou často předmětem diskuze, někdy i hodně vášnivých sporů. Mezi bytovými jednotkami putují klíče od společných prostor, aby každý byt mohl jednou týdně uklidit společné prostory. Co to ale znamená? Při velkém úklidu společných prostor byste neměli zapomenout setřít schody ve spodní části paneláku, vymést u sklepů, umýt výtah, pokud je to potřeba a spadají sem samozřejmě také povinnosti vně paneláku. Je tak vhodné také zamést před vchody, případně uklidit u popelnic k danému vchodu. Dříve se někde dokonce také vynášely odpadkové koše, které přiléhaly ke vchodu. Dnes už to má na starosti většinou městská služba. V zimě je pak povinností při velkém úklidu společných prostor také odklidit sníh od vchodů do paneláku. Některé paneláky už předávání klíčů ani uklízení nájemníky neřeší a raději si platí uklízecí firmu, na kterou všichni nájemníci přispívají.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.