Sklo nachází uplatnění v interiéru i exteriéru! Vždy vypadá skvěle!

Sklo je jedním z nejvyužívanějších stavebních a dekoračních materiálů současné doby. Nabízí totiž zajímavé možnosti a dobrou zprávou je také to, že sklo jako materiál není příliš drahé. Velkou výhodou skla je hlavně jeho vysoká odolnost a také estetická funkce. Co vše je možné mít a proč nad sklem uvažovat?

 

Skleněné dveře dokáží v interiéru zázraky

Možná si říkáte, že skleněné dveře dávno vyšly z módy, opak je ale pravdou. Skleněné dveře se vrací a v současné době patří mezi nejpopulárnější. Důvodů pro to je hned několik. Skleněné dveře dokáží dodat interiéru zajímavý styl, jsou praktické, protože propouští světlo, snadno se udržují a co víc, není třeba za ně utrácet žádné vysoké částky. Hlavně díky tomu nachází tento typ dveří uplatnění v domácnostech, ale i v obchodech, hotelích nebo v administrativních budovách či v obchodních centrech. Velmi oblíbené jsou skleněné posuvné dveře, protože šetří místo. Mít ale můžete i klasické otvíravé dveře nebo v provedení – otočné, kyvné, pivotové či skládací. U skleněných dveří je velmi důležitá kvalita použitého skla, které by mělo být minimálně 8mm silné. Možné je ale mít i silnější sklo – 10 a 12mm. Při výběru dveří byste měli věnovat pozornost i typu skla. Možné je mít dveře s klasickým čirým sklem ale i se sklem designovým. Skvěle vypadá například sklo

s potiskem metodou sítotisk, sklo leptané dle předlohy s možností vícenásobného leptu nebo sklo lepené s různobarevnou fólií včetně fotografického tisku na fólii. Dveře vybírejte vždy tak, aby ladily s celkovou koncepcí interiéru.

 sklo1

 

Skleněné příčky jako praktické a designové řešení zároveň

Sklo lze snadno a efektně využít i pro rozdělení místnosti. Velmi často se moderní skleněné příčky využívají k předělu mezi kuchyní a obývacím pokojem. Díky velké tvárnosti je možné příčky vyrobit téměř v jakýchkoliv rozměrech a také s potiskem, který vypadá velice moderně. Zajímavé je, že můžete mít i skleněné obklady stěn, ty se ale spíše hodí do administrativních budov, hotelů nebo do obchodů. Zde totiž vypadají velice elegantně. V obchodech se často uplatňují i mobilní skládací stěny nebo fixní dělící stěny.

 sklo2

 

Sklo jako fasáda? Rozhodně ano!

Sklo je super materiálem, který je vhodný i k výrobě fasád. Moderní skleněné fasády vypadají na budovách úchvatně a navíc přinášejí i dobré tepelně izolační vlastnosti. Při výběru skleněné fasády si ale musíte dát obrovský pozor. Její instalace vyžaduje velmi odborné zkušenosti. Proto se vyplatí, pokud se obrátíte na odborníky. Na výrobu a montáž skleněných fasád se v České republice specializuje společnost MIJA-THERM, s.r.o., která na trhu působí již více než 22 let. Tato firma vyrábí i skleněné dveře, příčky, světlíky a jiné. Pokud chcete sklo ve svém interiéru využít i vy, zkuste se obrátit na MIJA-THERM, s.r.o., určitě budete spokojeni…

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.