Schodišťové vypínače

Za schodišťové se označují vypínače, které fungují dva nebo více na stejný elektrický předmět, nejčastěji to bývá světlo, ale můžete tímto způsobem ovládat klidně také stropní ventilátory nebo jiné. Se schodišťovými vypínači si ale občas můžete užít skutečnou zábavu, kdy běháte od jednoho konce k druhému a na jedné straně vypínáte a na druhé zapínáte. Má to ale mít své praktické stránky. Především, že nemusíte chodit, až kdo ví kam, abyste si například někde rozsvítili. To ale nemusí být nutně pravda, pokud máte zrovna sepnutý ten špatný spínač na druhém konci místnosti nebo chodby, potažmo tedy schodiště, odkud toto zařízení svůj název získalo. Jestliže jsou schodišťové vypínače ještě zkombinovány s dalším zapínáním, které je na samotném přístroji, situace se ještě více komplikuje a mnohdy nemusíte být schopni se dopracovat k tomu, abyste skutečně přístroj zapnuli.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.