Prahy nebo ne prahy

Prahy jsou součástí místností a jsme na ně zvyklí, vůbec přitom nepřemýšlíme nad tím, jestli někde jsou nebo nejsou. Přitom prahy dříve měly své opodstatnění. Dnes už to ale s nimi není tak akutní a prahy mohou postupně z našich domácností mizet. Dříve se prahy dělaly především proto, aby netáhlo pode dveřmi v různých místnostech a aby se teplo udržovalo v místnostech, které jsou vytápěné. Dnes se vytápí celý byt nebo dům a místnosti se kromě ložnic pomalu mažou, jak se hlavní obývací pokoj spojuje s dalšími místnostmi – jídelnou, kuchyní a někdy i dalšími v jedno velké obývací centrum. Pak už prahů samozřejmě není zapotřebí. Trendem je tedy vytvářet spíše bezprahové domácnosti, které jsou pohodlnější na užívání a lépe vypadají. Ani u místností, které jsou skutečně oddělené dveřmi, není dnes nutné mít prahy, protože stejně většinou nepotřebujete mít jednotlivé místnosti téměř hermeticky uzavřené.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.