Posezení na zahradě

V letních měsících snad každý radši tráví čas venku. Kdo má zahradu, má obrovskou výhodu, že si ji může zařídit tak, aby na ní mohl trávit svůj volný čas přesně takovým způsobem, který je mu vlastní. Někdo raději tráví čas sázením, zaléváním a jiným obskakováním užitkové zahrady, jiný si raději v klidu něco ugriluje a posedí si s rodinou nebo přáteli venku u kávy. Někteří to mají tak napůl.

Každopádně asi není na škodu mít na zahradě příjemný koutek s posezením, kde si můžete odpočinout. Jak ale co nejlépe a v rámci stanoveného rozpočtu zařídit vaše zahradní království? Se zahradním nábytkem jde ruku v ruce účelnost – musí být praktický, odolný a přitom také pohodlný. V současné době se vybírá v podstatě ze čtyř typů nábytku, který si na zahradu můžete pořídit.

Přírodní materiál

V prvé řadě, pokud chcete mít zahradní posezení stylové a přírodní, nejspíš sáhnete po dřevě. Dřevěný zahradní nábytek je tradiční, vypadá dobře a hodí se do každého stylu zahrady. Může mít ovšem mnoho podob. Masivní surové dřevěné lavice, které jsou spíše do zahrádek k chalupám, nebo dokonale opracované sety zahradního nábytku se stolem na slunečník, lehátky a prostornými židlemi a lavicemi. U masivu si člověk ovšem zaplatí za tento přírodní materiál mnohdy nemalé částky. O dřevo se ale člověk musí poctivě starat, zejména když je umístěno venku a vystaveno vnějším vlivům. Pravidelné lakování nebo moření by mělo být samozřejmostí.

Levná varianta

Poměrně často využívané v zahrádkářských koloniích je plastový zahradní nábytek. Je totiž nejlevnější ze všech variant. Přitom je poměrně praktický, lehký skladný – židle se většinou dají stohovat na sebe. Nesmí ale zkřehnout mrazem nebo sluncem, takže by se měl vždy schovávat. Jinak je ale odolný. Kromě plastu se často volí do luxusnějších zahrad umělý ratan, který vypadá nesmírně dobře a je odolný.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.