Parkety: podlaha po staru

Dřevěné parkety dřív bývaly naprosto typickou podlahovou krytinou, kterou jste našli v rodinných domech i bytech. Někde stále zůstává. Koupit pak starší dům nebo byt s touto podlahou, možná byste měli nutkání ji vyměnit, jako neatraktivní a nemoderní. Je ale potřeba si uvědomit, čím byste ji chtěli nahradit. Laminátem nebo PVC? Dřevo je prostě dřevo. Parketová podlaha je primárně kvalitní dřevěná podlaha, která má i po letech své kouzlo a trvanlivost. Nejde o to, jak je dřevo uspořádáno. Naopak dnes se opět k parketovým vzorům postupně vrací a dokonce se do nich přidávají i různé dřevěné odstíny k vytvoření vzoru. Pouze je potřeba v rámci nějakých oprav vyměnit případně vrzající kusy parket a podlaha může opětovně sloužit. Jedná se o stále lepší původní podlahu, než jsou například stará linolea položená na nekvalitním podkladu, kterého byste se po odkrytí lina lekli. Zlaté parkety.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.