Okrasná zahrada?

Pod pojmem okrasná zahrada si každý představí něco jiného. Pro někoho je to decentní posečená zahrada s bazénem, keříky a květinami. Pro jiného je to pečlivě nastylovaná zahrada s množstvím kamenitých skalek, stylovým posezením a jezírkem. Pozor ale na překombinovávání. Pokud se rozhodnete pro určitý styl zahrady, držte se ho. Není ideální mít na zahradě příliš mnoho zákoutí oddělených od sebe a opticky roztřišťujících prostor na malé části. Pokud si chcete do zahrady zvolti některý okrasný prvek, jako je například jezírko, udělejte ho středem, bude-li to okrasná studánka, ať je ta středem. Nekombinujte. Jakmile toho budete mít na zahradě příliš, člověk nebude vědět, kam se má dívat dřív. Studánka, jezírko, potůček, deset skalek, okrasné posezení a bazén. To už je příliš. Všeho moc škodí a platí to i v tomto kontextu okrasné zahrady.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.