Nevýhody panelových a montovaných domů

Bydlet v panelovém domě je celkem typické pro většinu Čechů. Každý, kdo někdy v panelovém bytě bydlel, dobře ví, jak to může být hlučné, protože konstrukce z panelů velice dobře přenáší zvuky. Jediná konstrukce, která toto nedělá, jsou cihly. Skutečně cihlové stěny, ať už jsou na rodinném domě nebo ve starším cihlovém bytě dobře izolují a o sousedech tak skoro nevíte, stejně jako nevíte, co se děje ve vedlejším pokoji. Pokud si ale myslíte, že byste problém s hlukem vyřešili odstěhováním například z panelového bytu do montovaného sendvičového domu, pletete se. Ačkoli byste si asi polepšili z bytu do domu, zvukově by to bylo velice podobné. Montované dřevostavby také zvuky nesou, a i když máte mezi stěnami izolaci, nevyrovná se její efekt v žádném případě klasické cihlové zdi. Proto jestli nepotřebujete nutně více místa a jde vám především o útěk před hlučnými sousedy, pochodíte lépe v cihlovém bytě, kde vás nic otravovat nebude, snad kromě plynového vytápění a ohřevu vody.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.