Necitelné rekonstrukce starších domů

Někteří soukromí majitelé starších a historických domů, kterým do jejich renovací nekecá památkový úřad, by měli být občas věšeni na pranýři za to, co s jinak dříve krásnými budovami občas provádějí. Zachování jistých historických rysů budovy, okna, fasády nebo některých jiných prvků domů by mělo být při šetrné rekonstrukci naprostou samozřejmostí. Namísto toho jen velice málo budov skutečně získá svůj zašlý punc pod rouškou nových oprav. Velikost a někdy také členitost oken by měla být zachována, aby si dům ponechal svůj charakter a neproměnil se jen v další beznápaditou kostku, kterých roste v duchu moderní architektury všude jako hub po dešti. Bohužel renovovat v původním stylu bývá nákladné a nehledě na to, že mnohdy majitelé historických objektů a domů mají finance potřebné k provedení správných oprav, nechce se jim je za ně vydávat a raději zvolí levnou a nijakou variantu.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.