Na okna zvenku i zevnitř

Myslíte si, že pouhé interiérové stínění na domě je dostatečně efektivní a plní svou funkci dokonale a jak nejlépe dovede? Tedy že perfektně zatemní proti slunci i proti vtíravým pohledům a současně s ním nebudete mít doma horko, budete moci větrat bez starostí. U rodinných domů je nejvíce efektivní kombinace vnitřního a vnějšího stínění oken. Zvenku se na okna mohou používat velice kvalitní bezpečnostní rolety. Tento doplněk je praktický po mnoha stránkách. Jsou to kovové rolety, které chrání nejenom váš majetek, ale také vaše finance a pohodu domácnosti. V zataženém stavu dokonale zatemní, což oceníte hlavně v létě, protože přitom můžete mít otevřená okna a větrat o sto šest. Současně nepustí dovnitř žádný otravný hmyz. V zimě pak zase zmírňuje výdaje za topení, protože teplo drží doma, jako dodatečná izolace. Díky tomu jsou vnější bezpečnostní rolety jednou z nejlepších alternativ venkovního stínění, které se dá kombinovat s vnitřním stíněním.

Zevnitř se na okna snad vůbec nejčastěji využívají žaluzie. Klasické lamelové horizontální žaluzie, které si oblíbila velká část lidí jsou poměrně praktickým řešením interiérového stínění, protože lamely se dají natáčet dvěma směry a samozřejmě je lze také vytáhnout nahoru nebo zafixovat v libovolné výšce na okně. Na druhou stranu ale nejsou tím nejkrásnějším a nejstylovějším řešením. O nic lépe na tom nejsou ani vertikální žaluzie typické hlavně v kancelářských prostorách. Atraktivnějším řešením se pak stávají různé druhy rolet, které mohou žaluzie nahradit, jen je potřeba vybrat si správný typ. U běžných rolet není bohužel možná tak plynulá regulace světla, jako u žaluzií, ale někomu to jistě vadit nebude. Na druhou stranu látkové stínění vnitřní prostory příjemně zútulňuje a dodává jim zajímavou tvář, proto po nich někteří sáhnou spíše, než po žaluziích.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.