Moderní topení se spotřebou elektřiny

Vytápění na elektřinu hodně lidí vnímá jako zbytečně drahé, nebo je to alespoň obecná domněnka. Přitom ovšem elektrické vytápění již dnes nabízí různá málo nákladná řešení, jež jsou založeny na sofistikovaném mechanismu a principu. Navíc jsou taková místa, kde je možné topit pouze elektrickým topením. Hodí se například do míst, kde není zaveden plyn.

K moderním alternativám topení se dají zařadit také některé elektrické přímotopy. Jejich podobnou již dnes nejsou pouze klasické elektrické přímotopné konvektory, ačkoli jejich použití bývá stále časté například na chatách.

Na mysli máme sálavé infrapanely, které ovšem fungují na naprosto jiném způsobu vytápění. Navíc jejich vzhled je přizpůsoben moderním trendům. Kdo by namísto odpudivého radiátoru nechtěl raději na topení na stěně pouze tenké sklo nebo dekorativní mramorovou desku. Samozřejmě topné panely mohou vypadat jen jako jednoduchý bílý plech. Přesto ovšem zasahuje do prostoru méně, než u klasických radiátorů na teplou vodu.

Sálavé panely hřejí spíše než vzduch přímo objekty, jako je nábytek nebo lidé. Teplo tak přijímáte přímo vy, díky čemuž je vám příjemněji, i přes o něco chladnější vzduch a není nutné topit na tak velkou teplotu. Navíc se sami vyřeší některé nevýhody, jako třeba zarosená okna. Vzduch je ohříván pouze sekundárně od zahřátých objektů. Pokud by vás sálavé panely zajímaly a chtěli byste získat více informací o nich a také o dalších možnostech přímotopů, můžete se více dozvědět na stránkách elektrickeprimotopy.eu.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.