Máte u domu pejska? Pozor na sousedy

Pokud si ke svému rodinnému domku chcete pořídit pejska na hlídání, který bude pobývat převážně na zahradě, měli byste si nejprve zkontrolovat své okolí, případně se nejbližších sousedů dokonce možná zeptat, jestli s tím nebudou mít problém. Když pak pořizujete malé štěně, mějte ho delší dobu spíše doma a když bude venku, pobývejte tam s ním. Štěňata jsou ze začátku v novém prostředí úzkostlivá, než si zvyknou, což se projevuje hlavně kňučením a štěkáním. Právě hlasitější projevy jsou některých lidem proti srsti, a pokud jsou v hlavě dostatečně vyšinutí, mohou vám vašeho nového člena rodiny zkusit dokonce otrávit, bude-li zůstávat venku a výt. Podobné věci se skutečně stávají. Je lepší počítat dopředu s horšími reakcemi okolí a přizpůsobit tomu své jednání v ochraně pejska, než pak litovat.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.