Kvalitní spánek – výsada postelí na míru?

Kvalitní spánek – výsada postelí na míru?

Kvalitní spánek si můžete dopřát, pakliže máte kvalitní postel a samozřejmě také kvalitní matraci. A přestože se tvrdí, že kvalitní spánek je přímo propojený s dostatečně velkým prostorem na spaní, postele na míru nemusí dopřát kvalitnější spánek. Kvalitní spánek se ukrývá někde jinde a my si teď řekneme, kde.

  • Odvětrávání. U postele je mnohem důležitější, než její velikost, možnost odvětrávání. To zajistíte jednak kvalitní matrací, lamelami a také volbou postele bez úložného prostoru. V okamžiku, kdy sáhnete po manželské posteli s úložným prostorem je nutné vybrat i kvalitní matraci, která zajistí odvětrávání, nezávisle ne posteli.
  • Kvalitní matrace. U matrací je důležitých hned několik faktorů. Existuje mnoho druhů vyrobených nejrůznější technologií, o to důležitější je, vybrat si matraci, která se bude hodit právě vám. Nesmí být ani moc měkká, ani tvrdá.

Co může způsobit nekvalitní spánek?

Nekvalitní spánek může být způsobený výškou postele, umístění v pokoji anebo nekvalitní matrací. Možná ani netušíte, kolik problémů, které vás v současnosti tíží, může být způsobeno nekvalitním spánkem. Bolest hlavy, zad, stres, únava apod. Bolest hlavy a zad jsou asi nejčastější jevy. Nejenže se vyskytují poměrně pravidelně, ale jsou také hodně nebezpečné. Mohou totiž způsobit různé nervové problémy. Dlouhotrvající bolest hlavy, může přejít v chronický problém. Podzimní stres či únava se mohou skrývat za nekvalitní matrací.
Pokud se rozmýšlíte nad koupí matrace, teď je ten pravý čas. Nejenže se konečně vyspíte, ale budete pociťovat menší únavu a bolesti. Což je hlavně v současnosti poměrně důležité. Nebudete tedy nervové problémy připisovat depresím a jiným psychickým problémům, když za to ve skutečnosti může nekvalitní spánek.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.