Kontrola teploty: pokojové termostaty

U žádného principu vytápění se bez nějakého principu termoregulace neobejdete. Je nezbytná, abyste si doma nepřipadali jako ve výhni nebo aby vám naopak nebylo chladno. Moderní domácnosti jsou již naprosto běžně vybaveny termostaty. Těmito přístroji se dají řídit nejrůznější typy topení, od elektrických, přes plynové až po elektrické krby.

Jak se ale liší jednotlivé typy termostatů a který vlastně koupit? Odpovědět obecně nelze. Termostaty vždycky se totiž termostaty kupují podle toho, jaký typ topení nebo topného systému má regulovat. Pořídit se dají například pokojové termostaty, prostorové termostaty, programovatelné termostaty, mechanické nebo digitální termostaty. Liší se ovšem také bezdrátové termostaty a termostaty propojené dráty.

Některé domácnosti do takové míry napojené na spotřebiče, že jsou kompletně vybaveny centrálním bezdrátovým systémem, který dovoluje ovládat některé elektronické prvky domácnosti z jednoho místa a rovněž dálkovým ovládáním – žaluzie nebo rolety, garážová vrata, topení, alarm nebo další prostředky elektronického zabezpečení, osvětlení a další součásti.

Různě se používají také termostaty pro podlahové topení a to v závislosti na tom, jestli je podlahové topení hlavním topným systémem, nebo funguje jen doplňkově pro větší tepelný komfort. Na tom pak závisí, jestli je nejdůležitějším aspektem teplota podlahy nebo teplota vzduchu a topení na základě povelů sond spíná. Bližší informace o termostatech a ovládání teploty, stejně jako o centrálním regulačním systému můžete získat termostatyregulace.cz, které se soustřeďují právě na tuto problematiku.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.