Koberce na stěnách

Trend koberců pověšených na stěnách skončil už hodně dávno, nebo ne? Určitě si také vybavíte honosné zdi zámků a hradů, na kterých visí obrovské a dokonale prošívané kobercové dekorace, kterým se ale tehdy říkalo tapiserie. I dnes se samozřejmě dají koberce na stěny pověsit. Má to pak své výhody i nevýhody. Mezi výhody patří například výrazné zateplení stěny. Už jen pocitově získáte dojem mnohem většího tepla od studených zdí. Nevýhodou je pak docela určitě prach, který se v tapiseriích usazuje a možná dokonce ještě něco jiného. Broučci a prach pak jednou za čas musejí podstoupit čištění, jinak si doma zrovna pro život prospěšné prostředí nepěstujete. Koberce jako dekorace na stěnu se pak specificky hodí do různých interiérů. Výrazně barevné a kontrastní koberce můžete pověsit do moderního interiéru, ale třeba peršana, kterého jste si dovezli z arabských zemí nebo jiný kusový koberec z Afriky zase najde své místo v naturálním prostředí.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.