Když jsou vidět krovy a střecha

Člověk přirozeně tíhne a je fascinován prostory, které se vymykají normálu, které nejsou klasické, standardní. U nás jsme nejvíce zvyklí na hranaté poměrně rovnoměrné místnosti, bez nějakých výčnělků nebo nerovností. Když potom přijdete do míst, kde jsou například vidět krovy a střecha, užasnete. Otevřené prostory s přiznanými krovy jsou typické spíše pro podkrovní neboli půdní byty, kde vás zase až tak moc nepřekvapí, ale můžete se s nimi setkat také u některých rodinných domů. Zajímavě pak vypadá, pokud jsou krovy a střecha přiznaná už v přízemí rodinného domu, kde byste je nečekali. Pak je samozřejmě nutné, aby už z přízemí bylo vidět až ke střeše, což vyžaduje většinou absenci stropní desky, aspoň na nějakém místě, například u schodiště nebo v chodbě. Vysoké průhledy až ke střeše jsou jednou z nejméně typických věcí, kterou můžete u českého domu potkat.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.