Karma a vítr

Možná vám přijde nadpis našeho článku trochu zvláštní, ale pravdou je, že lidé a byty, které používají k ohřevu vody karmu, mohou problém se silným větrem pociťovat. Karma ústí do venkovního prostředí. Funguje tak, že v ní neustále hoří malý plamínek, který v případě, že někdo pustí horkou vodu, zesílí a začne ohřívat studenou vodu, která přitéká trubkami. Pakliže ovšem venku hodně silně fouká, může se někdy stát, že zpětný tah plamínek v karmě zfoukne. Všimnete si toho jednoduše tak, že když zrovna potřebujete teplou vodu, tak neteče. Problém by to nebyl, kdyby karma nebyla plynová. Je sice pravda, že nové karmy jsou obvykle vybaveny pojistkou, která zabrání přívodu plynu do karmy v případě, že zhasne plamínek. Je to ochrana proti unikání plynu volně do prostoru. Plynem je totiž možno se ve špatně větraných prostorách i udusit.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.