Kam s ovocem

Kupujete si domů ovoce? Děláte jistě dobře. Ovoce je důležité pro zdraví člověka a dodává tělu množství vitamínů. Je ovšem potřeba ho umět správně skladovat. Ovoce byste neměli po přinesení domů dávat do uzavřených a neprodyšných misek. Mnohem vhodnější jsou například proutěné misky, které dýchají a jsou z přírodního materiálu. Eventuálně lze využít také kovové košíky, které sice nejsou přírodní, ale dostatečně větrají i zespoda. Některé ovoce je vhodné skladovat v lednici, jako je například citron nebo kiwi. Na druhou stranu například banány byste nikdy do lednice dávat neměli. Ani mandarinky, pomeranče či jablka do lednice nepatří. Na skladování banánů, aby vydržely dlouho čerstvé existuje jeden zajímavý trik. Podle něj banány hnědnou především od stopky. Pokud tedy stopku banánů obalíte do potravinářské folie, aby k ní nešel vzduch, můžete banány udržet déle čerstvé a hnědnout budou pomaleji.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.