Ježkův domeček

Domeček pro ježka Máte vlastní zahradu a rádi pomáháte zvířatům? Co takhle si postavit vlastní obydlí pro ježky? Možností, jak z vaší zahrádky vytvořit ráj pro ježka, je mnoho. Postačí i obyčejný květináč. Ideální je květináč většího rozměru z pálené hlíny. Do vrchní části je třeba vytvořit dostatečně velké otvor, aby jím mohl ježek snadno prolézt. Současně by neměl být ale příliš velký, aby se do domečku nedostala větší zvířata. Díru vám jistě pomůže vytvořit kdejaký kutil. Zapojte do výroby i děti. Ty rády přispějí svou energií. Dovolte jim květináč pomalovat a zkrášlit. Hotové dílko umístěte do křoví, nebo do klidného místa dnem vzhůru. Pokud chcete ježky přilákat, pokuste se jim připravit ideální podmínky. Troška sena do domečku, nebo kousek ovoce by mohly zaujmout jeho pozornost. Vaši snahu vám ježek oplatí.  Zahradu bude střežit od neoblíbeného hmyzu. Sledování ježčí rodinky je navíc fascinujícím zážitkem.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.