Jak se na domě a zahradě využívají čerpadla

Máte vlastní dům nebo zahradu? Bez čerpací techniky se tu nejspíš neobejdete. Pochybujete? Čerpadla jsou nepostradatelnou součástí zejména zahrad, ať už samostatných, ale především těch přiléhajících k domům. Ve většině případů se čerpadla používají hlavně k zavlažování a tahání vody ze studen. Záleží už pak jen na vás, jaký typ čerpadla si zvolíte. Pro odčerpávání vody ze studen se standardně využívají především ponorná nebo horizontální čerpadla. U těch horizontálních je trochu výhoda v jejich přístupnosti. Na druhou stranu ovšem nejsou přenosná.

 

Máte u domu sklep?  V našich podmínkách se hlavně na jaře poměrně často zvedají vlivem tání spodní vody, což znamená, že ve sklepech se může voda ukázat taky. Ačkoli samozřejmě povodně nikomu přivolávat nechceme, mít doma kvalitní kalové čerpadlo, které využijete jinak klidně k čerpání vody ze studny, a v případě potřeby s ní hravě odsajete také právě vodu ze sklepních prostor, se doma mít vyplatí. Kalové čerpadlo je dimenzováno tak, aby zvládalo čerpat znečištěnou vodu a to různé úrovně. Některé jsou určeny pouze pro lehce znečištěnou vodu, a jiné jsou schopny zpracovat i silně znečištěnou vodu nebo dokonce noži schroupat pevné částice.

 

Snad vůbec největší nároky jsou ovšem kladeny na velice specifické typy čerpadel, kterými jsou čerpací jímky. Ty jsou určeny k domům, které nejsou napojeny na klasický kanalizační systém a mají tak za úkol čerpat splaškové a odpadní vody. Z toho důvodu musejí mít obvykle nerezová čerpadla, aby zvládla zpracovat i agresivní vodu.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.