Jak na příjemné prostředí doma

Bydlet v útulném, příjemném prostředí, svůj volný čas trávit v bytě nebo domě, kde je teplo a kde se také můžete bezstarostně nadechnout, to je sen každého člověka. Se všemi výdaji za topení a neustálou a všudypřítomnou prašností prostředí je to ale docela obtížné. Můžete samozřejmě zkusit nežádoucí následky topení, kterými jsou především přesušený vzduch, vysoké náklady a také prašnost prostředí, minimalizovat. Jak? Zkuste využít některé alternativy elektrického topení.
Nabízejí se různá řešení, s kterými jednak ušetříte a budete mít doma příjemněji. Elektřina sice není běžně zrovna ten nejlevnější zdroj pro vytápění, ale s použitím termostatů a zvolením správného topného tělesa, máte slušnou šanci fungovat a vytápět efektivněji. Termostat byste měli používat u každého topení a to ideálně programovatelný, který vám umožní nastavit teplotu přesně na určité časové úseky dopředu. Díky tomu nedochází k plýtvání energií a máte vytápěno přesně podle aktuálních potřeb a využití topení.
Konvekční topná tělesa, což je naprostá většina všech běžných radiátorů, mají ovšem tu nevýhodu, že tvoří ve společnosti prašného prostředí nepříjemného společníka tomuto otravnému prachu. Jako jedno žhnoucí těleso, které do okolí pouští horký vzduch, způsobuje kolotoč vzduchu a tím také víří prach. Jestli pravidelně uklízíte a to hodně pečlivě, není to taková hrůza, ale pro všechny ostatní je prach malou noční můrou. Kazí dýchání. Každá pomůcka, která umožní jeho minimalizování se jistě cení. Proto je dobré na úklid používat jednak antistatické prachovky proti víření prachu při jeho utírání a současně také kvalitnější sáčky do vysavače při luxování, které dokážou zlepšovat kvalitu vzduchu odfiltrováváním prachu.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.