Jak fungují různé typy podlahového vytápění

Sháníte-li komfortní způsob vytápění, který zároveň nebude příliš drahý a obstará optimální klima uvnitř bytu nebo domu, vyzkoušejte podlahové topení. Jedná se o moderní variantu vytápění, která se často montuje do nových domů a její obliba roste také při rekonstrukcích starších domů a bytů. U podlahového topení se dá vybírat v podstatě ze dvou hlavních typů. Jednak je to teplovodní podlahové topení a pak elektrické podlahové topení. Obě alternativy fungují prakticky stejně a zásadní je tak spíše jen rozdíl v pokládce a instalaci, protože elektrické podlahové topení se mnohem jednodušeji pokládá.

Elektrické podlahové topení je pak možno pořídit ve třech různých provedeních, které značí použití různých typů topných těles. Jedná se o topné kabely, topné rohože a topné folie. Metody využití se dají srovnat, ačkoli kabely jsou použitelné také ve venkovním prostředí a na zateplení schodišť, libovolného venkovního vedení, a to jednoduchým omotáním atd. Více informací o metodách pokládek a využití jednotlivých typů elektrických podlahových topení si zjistíte na stránkách podlahového topení s elektrickými topnými tělesy.

Elektrické podlahové topení lze použít buď jako hlavní zdroj topení pro dům nebo byt, ale také jako druhotné topení. Na tom také závisí metoda instalace a regulace podlahového topení, aby teplo neutíkalo spodem pod podlahou. Důležitá je také otázka kombinace podlahového vytápění a podlahových krytin. Podrobnější a rozsáhlejší informace nabízejí stránky podlahovetopenielektricke.cz.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.