Garnyže: možnosti zavěšení záclon

Záclony jsou sice v moderních interiérech pomalu nahrazovány různými jinými alternativami, přesto se stále drží na žebříčku dekorací oken na špici.

Na co se ale záclony mohou zavěsit a jak to bude vypadat? Garnyže se mohou volit podle zařízení interiéru. Do klasicky zařízených prostor se hodí především dřevěné garnyže, které mohou mít různé dekorativní zakončení. Současně se ovšem mohou použít například také kovové, nebo spíše kované garnyže, které jsou rovněž zakončeny dekorativním prvkem, například zakrouceným kovem. Kované garnyže se hodí do interiéru, který alespoň nějaký další kovaný prvek již obsahuje. Moderní provedení interiéru si ovšem zasluhuje například lanové garnyže, které jsou minimalistické a nejsou na stěně téměř vidět. Je pouze potřeba dávat pozor na to, aby se garnyž příliš neprověsila. U lanové garnyže se zavěšení záclon praktikuje na spínací žabky, u jiných na kroužky, na kterých ovšem také bývají žabky. Pakliže máte záclonu v horní části v pravidelných intervalech děrovanou, můžete jí garnyž provléct, což je nejjednodušší, i pro následné sundávání záclon.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.