Designové stínění oken

Kdo by nechtěl svůj interiér mít vybavený stylově a krásně? Stínění oken k tomu nezbytně patří. Je tedy vhodné si rozmyslet, co si na okna pořídíte vy, aby to stylově ladilo ke zbytku vybavení. Možností je mnoho.

 

Ke stylovému stínění ovšem naprosto jistě patří například japonské posuvné stěny. Tento designově zajímavý prvek k nám přišel z dalekého východu, kde ho používají už staletí. U nás se začíná dostávat do domácností jednak jako stínění oken, ale také jako optický předěl místnosti, což byl také jeho primární účel. Stěny jsou uchyceny na nebo u stropu a jezdí po k tomu vymezené kolejnici. Jsou lehké a dají se ovládat buď ručně, speciální tyčí, nebo se dokonce dají napojit na elektrické ovládání pro maximální komfort. Prodávají se v množství úžasných dekorů, takže se jedná o skutečně skvostné interiérové doplňky.

 

Římské rolety

 

Z Japonska se přesuneme do Říma, kde, alespoň podle názvu na nás čekají římské rolety. V čem spočívá jejich kouzlo? Mohou vypadat i hodně podobně jako záclony, z jemných voálových materiálů, nebo mohou být klidně i režné a přírodní z bavlny a plátna. Jejich unikátnost však spočívá v patentu. Nevyrolovávají se jako běžné rolety, ale pouze se řasí směrem nahoru. Jsou totiž pro stranách prošity v pravidelných intervalech, po kterých se pak při vysouvání řasí jedna vrstva na druhou. Efekt je to velice zajímavý. Některé mohou mít cípové konce namísto rovných. Jsou vlastně takovým příbuzným klasických látkových rolet, které dobře známe, ale které se dnes tolik nepoužívají, protože si je každý pamatuje jako starou alternativu zadělávaní oken, která nevzbouzela příliš hezké estetické vjemy. Dnes už jsou přitom designově velmi dobře zpracované, s různým stupněm průsvitnosti a také různých barev a vzorů.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.