Dekorování stěn malířskými technikami

Chcete mít také zajímavě vymalované stěny a nestačí vám pouze jednolité přetření válečkem? Nejste sami. Nápaditý design stěn se stává čím dál atraktivnější a lidé si stále více uvědomují, že stěna se může stát dominantou a hlavním dekorativním prvkem interiéru. Malířských technik pro zdobení stěn je přitom hned několik.

Vyzkoušejte dekorativní štuk

Mezi alternativní malířské práce patří také tvorba dekorativních štuk, které patří mezi vrchol toho, co jde s barvami na stěnách vytvořit. Nutno říct, že je neumí zpracovat každý malíř. S dekorativním štukem se dá na stěně vytvořit zajímavá imitace přírodního materiálu, jako je například mramor. Existuje několik variant dekorativního štuku, přičemž ve většině případů je jejich velkou výhodou vodě odolnost a omyvatelnost, proto mohou dělat parádu také v koupelnách. Mezi nejčastěji aplikované patří především benátský, antický, marocký štuk nebo právě imitace nejrůznějších přírodních materiálů.

Další malířské techniky

Kromě štuků, které jsou na pomezí mezi dekorativní malbou a dekorativními omítkami se ovšem dají uplatnit také jednodušší malířské techniky, které spočívají čistě v nanášení barvy různými kreativními způsoby. Výhodou je, že podobné malířské techniky v mnoha případech zvládne člověk také sám, ovšem musí vědět, jak na to. Webové stránky s adresou www.malujemeinteriery.cz jsou zaměřeny na rady a tipy týkající se jednak malířských dekorativních technik, ale také běžného způsobu vymalování a klasických postupů pro případ, že si budete chtít malování pokojů provést svépomocí. Veškeré informace od přípravy povrchu až po finální úpravy jsou blíže popsány v jednotlivých článcích. Pokud byste přesto stále postrádali nějaké informace, lze využít kontaktní formulář pro získání konzultace od profesionálních malířů.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.