Dá se topit elektřinou levně?

Nabídky topení jsou velmi rozmanité. Někteří mají doma klasické teplovodní topení, jiní využívají tuhá paliva, další zase plynem. Záleží také na tom, o jakou stavbu se jedná. Kotel na tuhá paliva je typický například pro množství starých domů na venkově, topení na plyn zase pro cihlové byty staršího data, teplovodní topení je pak zavedeno převážně v panelácích a některých nových domech. lze ovšem topit také elektřinou. A nemusí to ani být natolik drahé, pokud si vyberete vhodný způsob.

elektřina je k dispozici na mnoha místech naší republiky ve dvou tarifech. Jednak je to dražší denní proud a pak úspornější noční tarif, který je dá se říct přebytkový, když se ze sítě tolik nespotřebovává. Právě levnějšího nočního proudu využívají elektrická akumulační kamna.

Tato metoda vytápění tak může představovat vhodnou alternativu například všude tam, kde není zavedený plyn nebo kde není možné využívat topení tuhými palivy, například z ekologických důvodů.

Rozlišují se dva druhy akumulačních kamen. Jsou to statická a dynamická akumulační kamna. Tyto dvě verze se rozlišují jen jedním detailem. Instalace akumulačních kamen má také své specifikace a podmínky, o kterých se dá více zjistit také na informačních webových stránkách věnovaným pouze elektrickým akumulačním kamnům.

Je také potřeba se soustředit na rozdíl mezi akumulačními kamny a přímotopnými konvektory, které nejsou uzpůsobeny k ukládání tepla. Více informací o fungování vytápění akumulačními kamny, jejich přednostech a jiných vlastnostech se dozvíte na stránkách elektrickaakumulacnikamna.cz.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.