Čím doma topíte?
Topení je na zimu poměrně dost zásadní otázkou. Snad každý chce mít doma příjemně teplo, ale nikdo za to nechcete platit velké peníze. Způsob vytápění ale hodně ovlivňuje celkovou pohodu v interiéru. Je proto potřeba dobře zvážit, která alternativa je nejvhodnější.
Topení elektřinou
Zajímavým řešením vytápění mohou být akumulační kamna. Jejich hlavní předností je, že vám mohou pomoci ušetřit nějaké ty finance. Akumulační kamna jsou totiž opatřena jádrem, které vstřebává teplo. Teplo se přitom může akumulovat jen v době, kdy je odčerpáván levný elektrický proud, takzvaný noční. Vy tak nastřádáte teplo levně a pak s ním můžete v průběhu dne topit.
Některé místnosti naopak vytápění příliš nepotřebují. Jsou to zejména chodby nebo haly, které by byly vytápěny zbytečně. Ale v některých případech není nutné topit ani v koupelně, nebo třeba ve druhé koupelně. Do takových míst pak stačí umístit přímotop a zapínat ho pouze v případě potřeby. Také se tímto způsobem dá ušetřit. Navíc přímotopem vytopíte potřebný prostor poměrně rychle.
Teplo od podlahy
Hodně v interiéru dělá pocitové teplo od nohou. Je proto celkem moderní záležitostí dávat instalovat podlahové topení. Jeho velkou výhodou je, že topí plošně a odspodu, takže skutečně dává pocitově příjemné klima. Navíc nevíří prach a dá se kombinovat téměř se všemi typy podlahových krytin. Ideální je ale podlahové topení zkombinovat s další variantou bodového topení pro případ, že by to podlahové nedostačovalo. Do koupelen se dnes standardně dávají elektrické žebříky, buď regulovatelné, nebo zapojované napevno. U těch jde vybírat z různých rozměrů a výkonů – je ale lepší vsadit na silnější, který opravdu vytopí, než na slabý, který by měl ušetřit energii, ale zapnutý ho musíte mít třikrát tak dlouho, než vytvoří teplo.