Chování domácích zvířat

Není zvíře jako zvíře. Některé máte pro radost, to jsou domácí zvířata, jiné máte účelově, to jsou pak užitková domácí zvířata. Chovat domácí zvířata a mazlíčky můžete prakticky kdekoli i v bytě a většina lidí ví, jak na to. S užitkovými zvířaty je to ale komplikovanější. Musíte pro ně mít prostor, což je vlastně jen u rodinných domků. Nejběžněji chovaná zvířata u nás jsou asi slepice následované hned za nimi králíky. Ti ale byli jednu dobu hodně na útlumu kvůli nemoci, která je postihovala – mixomatóze. Dnes se opět vracejí. U slepic je výhoda, že z nich máte užitek, i když je zrovna  nezabíjíte na maso. Snášejí vejce, takže vlastně neustále produkují potravinu, bez které byste se těžko obešli. Zato ostatní zvířata, pokud to nejsou krávy, ovce nebo kozy, jsou určená pouze na zabití na maso. Než si užitková zvířata k domku pořídíte, je potřeba si ujasnit, jestli máte na to, je jednou podříznout, nebo to budete mít zařízeno jiným způsobem.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.