Čerpací technika – její využití pro soukromé účely

Čerpadla nebývají používána pouze ve velkých vodárnách nebo čističkách vod. Jsou také potřebná pro malé účely, domácí využití a mnozí by se bez nich jen velmi těžko obešli. I nad rámec těch zřejmých použití, jako je zavlažování zahrady nebo čerpání bazénu, jsou čerpadla a čerpací technika mnohdy i nenápadně nedílnou součástí našich domovů.

Skvělým příkladem nenápadného, ale velice účelného použití oběhových čerpadel je topení nebo klimatizace. Mnozí využívají takové způsoby vytápění nebo mají klimatizované domy, které by se bez oběhových čerpadel neobešly. Podobně tak tento typ čerpadel nachází své uplatnění také u bazénů, kde u těch větších je možné zavést přečerpávání a cirkulaci vody, ať už přes pískový filtr, který vodu čistí nebo přes výhřevné solární systémy. V obou případech pak čerpadla musejí být uzpůsobena čerpání o něco agresivnější a chemicky upravené bazénové vody, na což je dobré myslet při jejich výběru. Známým a spolehlivým výrobcem oběhových čerpadel je německá značka Wilo. Čerpadla Wilo jsou k dostání také u nás a jsou určena především do otopných a chladicích systémů, ale v závislosti na typu zvládají také odpaní a znečištěné vody.

Kalná a lehce znečištěná voda se čerpá kalovými čerpadly

Velice často na zahradách využijete ale také kalová čerpadla. Zejména v některých lokalitách je potřeba mít kalové čerpadlo v zásobě. Dobře to vědí nepochybně lidé v záplavových oblastech, kde kvalitní čerpadlo představuje jistou úroveň jistoty. Kalové čerpadlo je hojně využíváno například pro čerpání vody ze zaplavených sklepů, z ne zcela čistých zdrojů vody, jako jsou například rybníky, studny, kde se na dně víří podklad a podobně.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.