Bydlení v zimní zahradě? Proč ne!

Zimní zahrady

Zimní zahrada nemusí mít jen podobu chladného skleníku na kraji domu. Když se zimní zahrada propracuje a počítá se s ní už při návrzích půdorysu domu, může se z ní stát příjemné prostředí pro odpočinek. Základem je přemýšlet nad zimní zahradou, ne jako nad proskleným prostorem, kam chodíte zalévat květiny, ale jako nad dalším pokojem. Zimní zahradu je nutné umístit na jižní stranu domu a nabídnout ji, co největší prosklený prostor, aby mohli květiny růst i v chladnějším období. Mimo to je dobré do tohoto prostoru instalovat topení, které by v případě chladnějšího počasí, prostor ohřálo. Využijte zimní zahrady a okna instalujte i dovnitř domu. Nejenže tak získáte spojení s přírodou, ale také další okno, které vám vnese do domu světlo, aniž byste přímo viděli do zahrady nebo k sousedům. Mimo to se rozhodněte i pro dvoukřídlé skleněné dveře. Výhod je hned několik. Jednak je to volný průchod světla, čehož byste nedosáhli prostřednictvím dřevěných dveří a navíc teplo, které po otevření do zimní zahrady prochází do domu. Proto volte zimní zahradu poblíž společenských místností, jako je například kuchyně nebo obývací pokoj.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.