Bydlení jako za starých časů? Jen s moderním standardem

Hodně lidí se v dnešní uspěchané době snaží opětovně vrátit blíže k přírodě, která působí uklidňujícím dojmem. Hodně si také uvědomujeme, že naše zdraví moderní doba spíše ničí. Proto i v našem bydlení aspoň občas nebo částečně snažíme používat přírodní materiály a barvy, které nám přírodu připomínají. Proč to ale nevzít víc od podlahy a rovnou nevytvořit celé naše bydlení jen ze dřeva?
Dnes už nejsou dřevěné domy jenom nějakou náhražkou za ty zděné. Naopak. Zděné jsou sice stále na výsluní, ale ty dřevěné, alespoň masivně dřevěné se jim kvalitou hravě vyrovnají.
U dřeva jako stavebního materiálu domů jsou velké výhody na každém kroku. Masivní dřevo je přírodní materiál, takže nabízí skvělou přirozenou tepelnou regulaci. U dřeva je další vynikající předností, že je antistatické a pohlcuje případné nežádoucí látky ze vzduchu. Díky těmto vlastnostem a přírodním silicím jsou roubenky na klíč skvělé především pro lidi trpící dýchacími obtížemi.
Lidé si sruby pojí většinou spíše s chatami a horami. Hodí se ale také do běžného města? Přímo do centra asi ne, ovšem na okraje měst bezpochyby zapadnou. Mají také vysokou životnost, která je srovnatelná, ne-li delší, než u zděných domů. Pokud je tedy roubenka nebo srubová chata správně postavena.
Uvnitř je možné dřevo přiznat, nebo případně vnitřní příčky standardně omítnout nebo použít jiné vhodné obklady. O tepelné vlastnosti se stará u těchto domů silná vrstva izolace a to až do úrovně nízkoenergetických domů. Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete pro stavbu dřevěného domu. Je ale pro mnohé i ekologicky smýšlející více než vhodnou alternativou klasickým zděným nebo montovaným sendvičovým domům.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.