Barvy v bytě

Barvy jsou hodně velkým elementem při zařizování interiéru. Je ideální dát si dopředu jasné cíle, jaké barvy mají být v které místnosti použity. Jsou pro to ale také jistá pravidla, kterých si je ovšem jen málokdo vědom, nebo je pouze málokdo aplikuje.

Příkladem je červená barva v ložnici, která je patrně momentálně moderní, ovšem která vyloženě brání odpočinku. Mnoho lidí si tak nevědomky zadělává na špatný spánek, když si ložnici vymaluje sytě rudou barvou. Zato možná ale vzbudí vášně, takže se bude v ložnici dít něco jiného. Zajímavá je také oranžová nebo červená barva do jídelny. Tyto odstíny totiž podporují chuť k jídlu. Naopak chcete-li zhubnout, zvolte pro jídelnu a jídelní servis barvu modrou, která naopak chuť na jídlo tlumí. Zelená, nebo modrá jsou pak vynikající barvy na ložnici nebo dětský pokojík, protože stimulují odpočinek, zejména v jejich jemných, pastelových odstínech.

Comments are closed.

Search
Navštivte

Chcete bydlet v hlavním městě České republiky v moderním domě? Prodej domů v Praze od developera FINEP by vás mohl zaujmout... prohlédněte si nabídku na www.finep.cz!

Chcete mít originální vchodové dveře? Pak si jistě vyberete z nabídky moderních dveří od českého výrobce a dodavatele PERITO!

Vybíráte nové venkovní dveře do domu? Doporučujeme moderní plastové vchodové dveře od firmy Oknoplastik, které jsou velmi odolné a získáte na ně záruku až 40 let.